Výzva FN Olomouc: Vydejte se za slavnými rodáky a vyhrajte lázeňský pobyt

29. 4. 2024

Strávit zdarma relaxační víkend v Lázních Slatinice? Koho by představa bezplatného pobytu zahrnujícího léčivé procedury, wellness a hotelový servis nelákala? Cesta k odpočinku ve vyhlášených slatinických lázních přitom není složitá. Vede přes soutěž Za slavnými rodáky, kterou společně s Lázněmi Slatinice a.s. vyhlašuje Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc. Úkolem soutěžících je od 1. května do 30. září letošního roku navštívit co nejvíce míst upomínajících na slavné rodáky či slavné osobnosti a fotografie ze svých cest sdílet ve facebookové skupině. Autoři fotografií budou zařazeni do slosování o atraktivní ceny.

„Je to již počtvrté, co chceme soutěží motivovat veřejnost k pohybu. Předchozí ročníky měly velký úspěch. Do skupiny se přidaly více než tři stovky lidí. Výlet za nějakým konkrétním cílem vnímáme jako ideální start k aktivnímu přístupu k vlastnímu zdraví. Snažíme se vždy vymyslet něco atraktivního, co by zájemce přimělo k turistice nebo cykloturistice. V prvním ročníku to byly studánky, pak rozhledny a vloni poutní místa. Letos je chceme vyslat k místům, která upomínají na slavné rodáky nebo slavné osobnosti, které v obci nebo městě žily nebo pobývaly,“ vysvětluje přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA.

Na výlety za slavnými rodáky v České republice i v zahraničí mají soutěžící pět měsíců – od 1. května až do 30. září. Fotografie, které účastníci pořídí, mají sdílet ve facebookové skupině nazvané Za slavnými rodáky, přidat informaci, o jaké místo se jedná, a připsat hashtag #ZaSlavnymiRodaky. „Upomínkou na slavného rodáka či známou osobnost se rozumí pamětní deska či památník, tedy fyzický doklad vypovídající o narození či pobytu osobnosti. Netrváme ale na tom, aby soutěžící navštěvovali jen například Freudův Příbor nebo Palackého Hodslavice. Může samozřejmě jít také o osobnosti místního, regionálního významu nebo dokonce památníky upomínající místní rodáky bojující ve světových válkách. O to bude soutěž pro další soutěžící i pro nás zajímavější, protože se dozvíme o místech, o kterých jsme dosud nevěděli,“ podotýká Eliška Sovová s tím, že čím více takových míst soutěžící navštíví, tím větší mají šanci na výhru. „A ty rozhodně nejsou k zahození. První cenou je víkendový pobyt v Lázních Slatinice, ale losovat budeme i celou řadu dalších dárků,“ zdůrazňuje Eliška Sovová.

A tak jako v předchozích ročnících i letos pořadatelé vyhlásili speciální „slatinickou“ cenu. Vztahuje se k osobnosti dr. Josefa Reindla, někdejšího starosty Slatinic a místního lékaře, který v roce 1899 vydal brožuru s názvem „Sirnaté lázně ve Slatinicích u Olomouce“ a v roce 1905 spolu se svou ženou Kateřinou zakoupil Lázně Slatinice. Ve svém působení v lázních pokračoval i za 1. světové války, kdy lázně zabrala Vojenská správa a provozovala v nich vojenský lazaret. „Pokud se účastníci vyfotí u lázeňské fontány před historickým lázeňským domem Morava a samozřejmě i s našimi lázeňskými oplatky, zařadíme je do losování o speciální balíček,“ usmívá se marketingová manažerka Lázní Slatinice a.s. Ing. Silvie Vyroubalová.

Podrobná pravidla soutěže Po stopách poutníků jsou k dispozici na webových i facebookových stránkách Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace i přímo ve facebookové skupině soutěže.