Sestry mají svátek! Jste nepostradatelní, děkujeme za vaši práci, vzkazuje vedení FN Olomouc

12. 5. 2022

Sestry, porodní asistentky, fyzioterapeuti, sanitáři a veškerý další nelékařský personál dnes slaví svátek. Právě na čtvrtek 12. května totiž připadá Mezinárodní den sester a ošetřovatelství. Z iniciativy Úseku nelékařských oborů Fakultní nemocnice Olomouc a náměstkyně nelékařských oborů Ing. Andrey Drobiličové při této příležitosti roznesli dobrovolníci dárkové balíčky všem vedoucím nelékařským zdravotnickým pracovníkům FN Olomouc. Čaji a kávou od firmy Oxalis popřáli nejen obdarovaným, ale zprostředkovaně také celým jejich týmům.

• Blahopřání k Mezinárodnímu dni sester a ošetřovatelství iniciovala náměstkyně nelékařských oborů Andrea Drobiličová (na snímku).

„Velmi dobře si uvědomujeme, jak náročné a pro fungování nemocnice naprosto nepostradatelné jsou všechny ošetřovatelské profese. Proto jsme alespoň touto formou chtěli nejen přispět k životní pohodě a zpříjemnit společné chvilky v práci, ale hlavně poděkovat za každodenní práci, která je v péči o druhé samotnou podstatou lidství. Jsem hrdá na to, že spolu všichni tvoříme jeden velký tým,“ děkuje nelékařskému zdravotnickému personálu FN Olomouc Ing. Andrea Drobiličová.

Za zcela zásadní pro bezproblémový chod nemocnice považuje nelékařské pracovníky také ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. „Máme za sebou náročné období covidové epidemie a vy jste i během ní dokázali, že odvádíte skvělou práci a že máme výborný tým plný vynikajících osobností. Právě vaše týmovost a pozitivní přístup při plnění aktuálních úkolů a výzev mě utvrzuje v tom, že na vás naše nemocnice a naši pacienti můžeme spolehnout,“ je přesvědčen Roman Havlík.

Mezinárodní den sester a ošetřovatelství se každoročně připomíná 12. května, v den narození Florence Nightingale, anglické zakladatelky moderního ošetřovatelství a profese sestry. Zatímco po celém světě se tento den slaví od 70. let 20. století, v České republice se tato tradice ujala až ve druhé polovině 90. let.