Je to nádherný pocit, když teď vidím tolik podpory, říká Sestra sympatie Kateřina Petulová

28. 2. 2023

Nová držitelka titulu Sestra sympatie pracuje ve Fakultní nemocnici Olomouc! O tom, že soutěž, jejímž hlavním cílem je poděkovat sestrám za jejich náročnou a záslužnou práci, vyhraje právě Kateřina Petulová z Hemato-onkologické kliniky, se rozhodlo poslední únorový pátek na pražském Žofíně v rámci 11. ročníku reprezentačního plesu Sestry na sál! Jestliže si ale po vyhlášení výsledků všeobecná a současně edukační sestra myslela, že tím pro ni shon skončil, mýlila se. Kolotoč gratulací a rozhovorů pokračoval i dnes, kdy byla od pátku poprvé v práci.

• Kateřina Petulová (uprostřed) v kolektivu lůžkového oddělení Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc společně s vrchní sestrou Monikou Labudíkovou (vpravo vedle Kateřiny Petulové) a přednostou kliniky Tomášem Papajíkem.

Kolegyně z lůžkového oddělení Hemato-onkologické kliniky připravily speciální uvítací výzdobu, následovaly gratulace vedení kliniky a vedení nemocnice, rozhovory pro novináře. „Do soutěže mě přihlásily kolegyně. Zpočátku jsem se bránila, nechtělo se mi. Ale nakonec jsem souhlasila. Říkala jsem si, že když si holky myslí, že na to mám, tak se to pokusím dokázat,“ odpovídala na jeden z novinářských dotazů. Vítězství je více než dostatečným důkazem, že se kolegyně nemýlily.

Finálového večera se účastnilo jedenáct sester z celé České republiky. „Možná to zní jako fráze, ale všechna děvčata byla skvělá, všem jsem moc přála úspěch. Vytvořily jsme parádní partu, psychicky jsme se celou dobu podporovaly,“ vyprávěla maminka čtrnáctileté dcery. Největší nervozitu jim přivodila disciplína, v níž měly vylosovanému porotci odpovídat na otázku, kterou dopředu neznaly. „Já jsem si vylosovala ředitele motolské nemocnice, pana Ludvíka. Jeho otázka zněla, čím si vysvětluju, že je ve zdravotnictví tak málo mužů a co bych udělala proto, aby jich bylo víc. Tak jsem odpověděla, že nechápu, proč je ve zdravotnictví mužů tak málo, když nás holek je tolik a že právě to množství by pro ně měla být největší motivace,“ usmívala se při vzpomínce na stresující chvíle.

Běžnou součástí obdobných soutěží bývá defilé účastnic před porotou. Jak tomu bylo v případě Sestry sympatie? „Myslíte promenádu v plavkách? Tak ta nebyla,“ culila se Kateřina Petulová. „Prošli jsme se po pódiu ve zdravotnickém oblečení firmy Cadenza a na vyhlášení jsme si oblékly slavnostní šaty,“ dodala všeobecná sestra, pro niž je Hemato-onkologická klinika druhým pracovištěm ve FN Olomouc. Před tím pracovala i na Onkologické klinice.