Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Tiskové zprávy
6.3.2017
Egon Havrlant

FN OLOMOUC PŘEVZALA PÉČI O ONKOLOGICKÉ PACIENTY Z PŘEROVSKA

Jediná onkologická ambulance v Přerově ukončila svou činnost na konci letošního ledna. Přes 4 000 onkologických pacientů z přerovského regionu převzala do péče Fakultní nemocnice Olomouc. „Považujeme to za přirozený vývoj v oboru, kdy se péče o onkologické pacienty soustřeďuje do komplexních onkologických center, kterým je i naše nemocnice. Na převzetí péče o onkologické pacienty z Přerova a okolí jsme se dobře připravili. Věříme, že komplexní a  vysoce odbornou péči v našem centru ocení. Máme k dispozici tým erudovaných odborníků, moderní přístroje a nejnovější léky, zázemí oddělení s celkem šestapadesáti lůžky i nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou službu,“ uvedl prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc.

Pět dní v týdnu je na onkologii v olomoucké fakultní nemocnici v provozu deset ambulancí současně, vedení kliniky plánuje v brzké době otevřít ještě jednu ambulanci navíc. „Určitě pociťujeme větší nápor pacientů, ale péči o ně zvládáme dobře. Objednací doby se tak zatím výrazně neprodlužují. K řadě výkonů, jako je například radioterapie, navíc doposud někteří pacienti z Přerovska dojížděli poněkud zbytečně i mimo hranice našeho kraje, což teď nebude nutné. Veškerou léčbu dostanou u nás na jednom místě, takže i dostupnost péče se pro ně zlepší. Podmínkou úspěšné léčby je mezioborová spolupráce s ostatními medicínským obory a Fakultní nemocnice Olomouc má špičkové zázemí ve všech lékařských oborech. A samozřejmě platí, že čím dříve se onkologický pacient dostane do péče specializovaného centra, tím větší pak mají naději na vyléčení,“ podotkl profesor Melichar.

Klinika při převzetí přerovských pacientů zřídila i speciální e-mailovou adresu ambulanceonkologie@fnol.cz, která slouží k jejich objednávání nebo k eventuálním dotazům či změnám termínů objednání. „Vzhledem k vytíženosti našeho personálu v ambulanci prosíme pacienty, aby se na nás telefonicky obraceli spíše výjimečně a raději až v odpoledních hodinách. Preferujeme nyní spíš e-mailovou komunikaci, můžeme se pacientů ještě před návštěvou kliniky vyptat na potřebné informace a dohodnout se s nimi, jaké dokumenty si mají přivézt s sebou,“ vysvětlil MUDr. Vlastislav Šrámek, Ph.D., primář Onkologické kliniky FN Olomouc. Klinika přijme každý rok do péče kolem 2 000 nových pacientů, podle statistik jen za loňský rok zaznamenala ambulance kliniky celkem 73 000 návštěv.

„Pro potřeby Nemocnice Přerov, která je součástí Středomoravské nemocniční a.s., je zajištěna konziliární činnost a v omezeném rozsahu i onkologická ambulance v areálu nemocnice MUDr. Miloslavou Zlevorovou z onkologického oddělení Nemocnice Prostějov. V případě zájmu ze strany pacientů je toto oddělení společně s komplexním onkologickém centrem v Novém Jičíně také připraveno onkologickou péči poskytovat. Ambulance, která se nachází v přízemí budovy LDN je v provozu každou středu od 7.00 do 15.30 hodin. Na vyšetření je však nutno se předem telefonicky objednat na tel. čísle 581 271 482 nebo kontaktovat pracoviště v Nemocnici Prostějov 582 315 488. Kapacita ambulance je v současné době naplněna, ale je našim cílem ordinační dobu rozšířit,“ uvedl MUDr. Jiří Ševčík, lékařský ředitel Středomoravské nemocniční a.s.

Tisková zpráva ke stažení

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.