Aktuality

Pro potěchu i rozptýlení. Prostory Radiologické kliniky FN Olomouc zdobí originální artefakty
30. 5. 2022

Prostory Radiologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc v suterénu modrého monobloku (budova A) prošly v uplynulých měsících velkou a komplexní rekonstrukcí. Jejich návštěvníci zde nyní mohou vedle moderního a novotou zářícího interiéru zhlédnout také jedinečná a originální umělecká díla, která si kladou za prvořadý cíl upoutat pozornost pacientů i zaměstnanců. Jejich autorem je renomovaný výtvarník a pedagog v oboru grafika doc. Ondřej Michálek, který s Radiologickou klinikou spolupracuje dlouhodobě.

Přečíst
Jak vypadá běžný pracovní den na URGENTu? Podívejte se na fotky Jindřicha Štreita
26. 5. 2022

Dvěma stům pacientů denně se věnují zdravotníci na Oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc. Škála poskytované péče sahá od neakutních onemocnění a zranění až po primární ošetření a zajištění životních funkcí u bezprostředního ohrožení života nebo organizaci a poskytování péče při hromadném výskytu zraněných či zasažených, a to v rámci mimořádné události. Personál URGENTu je také často nucen suplovat práci praktických lékařů.

Přečíst