Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Zájem o druhé kolo prezidentských voleb je ve Fakultní nemocnici Olomouc rekordní
26.1.2018

Druhé kolo druhé přímé volby prezidenta České republiky odstartovalo dnes i ve Fakultní nemocnici Olomouc. Zájem je rekordní. Možnost odevzdat svůj hlas využije více než sto dvacet pacientů a také několik zaměstnanců zdravotnického zařízení.

„Zájem je ještě větší než v prvním kole, kdy jsme s členy okrskové komise navštívili pětasedmdesát voličů na sedmnácti klinikách a odděleních. Dnes a zítra nás totiž čeká více než sto dvacet lidí na dvaceti pracovištích,“ uvedla Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc.

Možnost volit přímo v nemocnici využila i zdravotní sestra Veronika Flášarová, která pracuje na lůžkovém oddělení hemato-onkologické kliniky. „Ve fakultní nemocnici jsem už tři roky, ale v Olomouci ještě nemám vyřízeno trvalé bydliště. Musela bych tedy jet volit domů na Šumpersko. Vyřídila jsem si tedy voličský průkaz. V prvním kole jsem šla po práci do nejbližší volební místnosti na Gymnázium Čajkovského, dnes jsem ale využila toho, že volební komise přišla za našimi pacienty až přímo k nám na oddělení,“ vysvětlila s úsměvem mladá žena.

Zájem o letošní prezidentské volby ve FN Olomouc je téměř dvojnásobný než v roce 2013, kdy v nemocnici odvolilo 67 pacientů. Při podzimních sněmovních volbách využilo tuto možnost zhruba padesát lidí.