Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Komunikace a vizuál
Vystavili jsme STOPku dekubitům. Preventivní akce v Šantovce přilákala desítky lidí
16.11.2017
Petr Bielesz

Vystavili jsme STOPku dekubitům. Preventivní akce v Šantovce přilákala desítky lidí

Proleženiny neboli dekubity způsobují pacientům utrpení. Mohou dokonce ohrozit jejich životy. A to je pro zdravotníky nepřijatelné. Proto se Fakultní nemocnice Olomouc připojila ke Světovému dni STOP dekubitům a v pondělí 16. listopadu v obchodní galerii Šantovka uspořádala rozsáhlou preventivní akci nazvanou Mít ránu – to nechceš. Zájemců o informace, radu či doporučení nakonec přišlo tolik, že tým vedený hlavní sestrou Andreou Drobiličovou a vrchní sestrou II. interní kliniky Lenkou Šeflovou zůstal v Šantovce o hodinu déle, než bylo původně plánováno.

O účastníky akce se staral pětatřicetičlený multioborový tým zdravotnických profesionálů a specialistů z celé řady klinik, oddělení a dalších pracovišť Fakultní nemocnice Olomouc. V průběhu dne poskytli takřka 600 intervencí. Jednou z návštěvnic byla i dvaasedmdesátiletá paní Naďa z Olomouce, která doma pečuje o svého o deset let staršího manžela. „I po osmdesátce byl velmi vitální, ale letos na jaře byl nucený vyhledat lékařskou pomoc v nemocnici, měl urologické potíže. Má vývod z močového měchýře, který mu už zůstane do konce života. Pečuji o něj doma, ale ve všem si nejsem jistá a proto jsem ráda, že jsem se tady dnes mohla poradit. Je to určitě skvělá akce, která pomůže spoustě lidí v podobné situaci, v jaké jsem se letos ocitla z ničeho nic i já,“ uvedla.

Organizátory dnes velmi potěšil zájem veřejnosti. „Jsme rádi, že je problematika dekubitů tak živým tématem a že se nám podařilo spojit dohromady tým, který dnes dokázal příchozím odpovědět na všechny otázky a pomoci jim tak se jejich problémy. Z reakcí na sociálních sítích také vyplynulo, že by zejména zaměstnaní lidé uvítali, kdyby se akce rozšířila i do odpoledních hodin. Dnes jsme o hodinu prodlužovali, v příštím roce plánujeme rovnou program rozšířit i na odpoledne,“ slíbila hlavní organizátorka akce Lenka Šeflová.

Foto: Dalibor Peřina

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.