Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Stavba II. interní kliniky a oddělení geriatrie roste před očima. Nahlédněte dovnitř
9.5.2018

Největší stavba za posledních deset let vyrůstá uprostřed areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Budova II. interní kliniky a oddělení geriatrie, která jako vůbec první nemocniční objekt v České republice splňuje standardy pasivní budovy, se mění každým dnem, stavbaři dokončují práce na jejím exteriéru a k finální podobě se rychle blíží také interiér objektu.

Zatímco každodenní změny fasády jsou pro kolemjdoucí viditelné na první pohled, dovnitř mohou nahlédnout jen povolané osoby. Proto jsme podnikli krátkou návštěvu stavby s kamerou, abyste si mohli udělat představu, jak práce na unikátním objektu pokračují. Záběry jsme však pořizovali před dvěma týdny, takže dnes už to jistě uvnitř vypadá jinak…

Budova s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím by svému účelu měla začít sloužit v záři letošního roku. Nemocnice do výstavby nové kliniky investuje 335 milionů korun, přičemž necelou třetinu z této částky pokryje dotace Ministerstva zdravotnictví ČR, zbývající prostředky hradí zdravotnické zařízení z vlastních zdrojů.