Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Různé
Fakultní nemocnice Olomouc má nové vybavení za téměř sto milionů korun. Pomohly peníze z evropských fondů
22.2.2019
Adam Fritscher

Fakultní nemocnice Olomouc má nové vybavení za téměř sto milionů korun. Pomohly peníze z evropských fondů

Moderní technologické a přístrojové vybavení za bezmála sto milionů korun pořídila v posledních dvou letech Fakultní nemocnice Olomouc. Stalo se tak díky projektu Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, jenž byl z 85 procent financován Evropským fondem pro regionální rozvoj a zbývajících 15 procent pokryl státní rozpočet. Nemocnice za obdržené prostředky pořídila například nová lůžka, vybavení operačních sálů, plicní ventilátory, rentgenové přístroje nebo endoskopické vybavení.

Olomoucká fakultní nemocnice byla jedním ze zdravotnických zařízení, kterým byl na podzim roku 2016 schválen projekt v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jeho název zněl Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, řídícím orgánem programu je ministerstvo pro místní rozvoj a díky projektu přiteklo do nemocnice přes 98,6 milionu korun.

„Cílem projektu bylo zkvalitnění návazné péče o pacienty, kterého mělo být dosaženo pořízením modernějšího technologického a přístrojového vybavení v souladu s ministerskou koncepcí,“ uvedla vedoucí Oddělení projektové podpory FN Olomouc Ing. Jarmila Neudörflerová.

Získané finanční prostředky byly podle jejích slov použity na obměnu polohovatelných standardních a resuscitačních nemocničních lůžek, vybavení Centrálních operačních sálů a sterilizace a pořízení přístrojové techniky, zejména anesteziologických přístrojů, plicních ventilátorů a rentgenových přístrojů. „Ve druhé etapě, která probíhala od října loňského roku do jeho konce, bylo z projektu částečně obnoveno endoskopické vybavení II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické za 17,5 milionu korun. Dokončením druhé etapy také tento projekt skončil,“ doplnila Ing. Neudörflerová.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.