Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Předseda vlády Andrej Babiš ocenil během své návštěvy pozitivní přístup vedení Fakultní nemocnice Olomouc
20.6.2018
Petr Bielesz

Předseda vlády Andrej Babiš ocenil během své návštěvy pozitivní přístup vedení Fakultní nemocnice Olomouc

Krátkou prohlídku areálu a bezmála hodinovou besedu se zaměstnanci stihl během dnešní návštěvy Fakultní nemocnice Olomouc premiér Andrej Babiš, jehož doprovázeli další členové vlády a představitelé Olomouckého kraje. Hlavním cílem setkání s vedením nemocnice v čele s ředitelem Romanem Havlíkem přitom byla podpora rekonstrukce budovy Františka Josefa, která čeká na uskutečnění již deset let. Jak předseda vlády, tak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vyjádřili projektu podporu.

„Dostavbu a rekonstrukci nejstaršího objektu v areálu vnímáme jako klíčovou investici z hlediska dalšího rozvoje a funkčnosti naší nemocnice. Projekt nám umožní soustředit pod jednu střechu chirurgické obory. Počítáme s tím, že v opravené budově propojené s chirurgickým monoblokem najdou společné sídlo traumatologie, porodnice s gynekologií a novorozeneckým oddělením, ortopedie, neurochirurgie a neurologie,“ uvedl ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Projekt je připravený již od roku 2008. Nemocnice proto postupně stěhuje jednotlivá pracoviště z nevyhovujících prostor jinam. Nyní v objektu sídlí jen oddělení geriatrie, které se navíc v září přestěhuje do nových prostor v dokončované novostavbě II. interní kliniky – gastroenterologie a geriatrie. „Rekonstrukce Františka Josefa figuruje i mezi strategickými investicemi české vlády,“ připomněl ředitel největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji. „Je samozřejmě důležité dobře zaplatit personál, ale musíme také nemocnice rozvíjet. A rekonstrukce Franze Josefa je příkladem takového rozvojového projektu. Budu jej samozřejmě podporovat,“ ubezpečil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Po krátké prohlídce budovy z roku 1896 zamířila delegace do kaple na neurologické klinice, kde se zaměstnanci nemocnice diskutovali o aktuálních problémech ve zdravotnictví. Premiér Babiš v úvodu ocenil pozitivní přístup vedení FN Olomouc. „Pan ředitel je stále plný energie, nápadů a plánů a jako jeden z mála si na nic nestěžuje,“ podotkl s úsměvem předseda vlády. Během následující besedy došlo na několik témat, mj. projekt DRG Restart, příplatky za směnnost až po odměňování sanitářů a ošetřovatelů. „Příplatek za směnu se pro sestry od nového roku zvýší o pět tisíc korun, pro sanitáře a ošetřovatele pak o dva tisíce korun,“ přislíbil Vojtěch.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.