Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Odborné akce
Lékařská fakulta pořádá workshop 3D tisku. Představí i využití moderní technologie v medicíně
15.2.2019
Petr Bielesz

Lékařská fakulta pořádá workshop 3D tisku. Představí i využití moderní technologie v medicíně

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o 3D tisku (ale báli jste se zeptat). Tak by mohl, v parafrázi slavného filmu Woodyho Allena, znít podtitul workshopu 3D tisk jako marketingový nástroj, který pořádá ve středu 27. února od 15.30 do 17.00 hodin Lékařská fakulta UP ve velké posluchárně Teoretických ústavů. Fenomén tvorby třídimenzionálních pevných objektů z digitálního souboru, který se významně uplatňuje také v medicíně, budou prezentovat odborníci ze specializovaného univerzitního pracoviště UPrint 3D.

Účastníci workshopu se dozvědí podrobné informace o technologiích 3D tisku, o 3D materiálech a o možnosti společných projektů. Workshop se zaměří na uplatnění 3D tisku ve startupovém světě, ve firmách, na univerzitě a jak jej lze efektivně využít při marketingových aktivitách. Specialisté z UPrint 3D představí také proces prototypování, 3D skenování a ukážou, jak může 3D tisk pomoci v medicíně a jak vytvářet realistické výukové pomůcky z 3D tiskárny.

Vstup na akci je zdarma. Registrujte se zde na webu VTP UP.

UPrint 3D je specializovaným pracovištěm Univerzity Palackého v Olomouci. Je jedním z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě. Nabízí 3D tisk, 3D skenování, poradenství a projektovou podpory firmám i univerzitním pracovištím. Využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisk z kovů, termoplastů, fotopolymerů, papíru i kompozitů. Jako jediné 3D tiskové centrum v ČR používá tiskárnu Markforged X7 s laserovým měřením přesnosti.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.