Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Možnosti volit přímo v nemocnici využilo bezmála pět desítek pacientů
21.10.2017

Možnosti volit přímo v nemocnici využilo bezmála pět desítek pacientů

Bezmála padesát pacientů využily možnosti odevzdat ve Fakultní nemocnici Olomouc svůj hlas ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Nejvíce voličů navštívili členové okrskové komise na Oddělení geriatrie a Onkologické klinice.

„Mnohdy šlo o imobilní pacienty, kterým hospitalizace v nemocnici paradoxně umožní se voleb zúčastnit, protože z domu by se vinou omezené mobility nebyli schopni do volební místnosti dostat,“ uvedla Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc.

Do přenosné volební urny vhodil svůj hlas i pětaosmdesátiletý Ladislav Matějka, který pobývá na Oddělení geriatrie po operaci kyčle už bezmála tři týdny. „Volím pokaždé, považuji to skoro za svou povinnost. Sám mám zkušenosti z komunální politiky a byl jsem rád, když lidi přišli k volbám. Jde přece o nás, o naši budoucnost,“ řekl senior z Lošova na Olomoucku, který má 23 vnoučat a pravnoučat. „Dělám to hlavně pro ně, aby se jim dobře vedlo,“ zdůraznil.

Zájem pacientů o volby do Poslanecké sněmovny je mírně vyšší než při volbách v jiných letech. Největší byl při první přímé volbě prezidenta, kdy volilo z nemocničního lůžka ve FN Olomouc téměř sedmdesát nemocných.

Tak už to začalo i u nás. #volby2017 #olomouc #fnol #nemocniceolomouc

Příspěvek sdílený Fakultní nemocnice Olomouc (@fnolomouc),