Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Marketing pracovišť
Den prevence: Fakultní nemocnice Olomouc nabídne v obchodní galerii Šantovka užitečné informace
17.9.2018
Petr Bielesz

Den prevence: Fakultní nemocnice Olomouc nabídne v obchodní galerii Šantovka užitečné informace

Den prevence pořádá ve čtvrtek 4. října v obchodní galerii Šantovka Fakultní nemocnice Olomouc. Jakkoliv může název této vzdělávací akce znít poněkud školometsky, jako z hodin občanské výchovy, nabídne velmi užitečný program plný praktických informací a bezplatných vyšetření.

Odborníci z největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji zájemcům od 10 do 17 hodin například poradí, na co mají nárok v rámci svého pojištění, jak pečovat o své zdraví, jak předejít onemocněním, ale také jak správně provést samovyšetření nádorového onemocnění.

Dotazy bude zodpovídat i výživový specialista. Lze si vyslechnout nejen rady, jak správně upravit svůj jídelníček, ale získat i údaje o svém aktuálním stavu. Edukační sestry totiž návštěvníkům změří krevní tlak, krevní skupinu a hladinu krevního cukru a díky přístroji bodystat také množství tuků, svaloviny, vody v těle. Erudovaní specialisté poradí, jak se správně opalovat, jak správně provést první pomoc, upozorní na fakt, že osteoporóza není jen onemocnění starších lidí, nýbrž jí často trpí lidé kolem 25 let, a mohou rovněž zkontrolovat inhalační techniku. Na letošním Dni prevence se navíc budou novým dárcům krve rozdávat dárkové poukazy do obchodní galerie Šantovka.

 

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.