Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Hospital Management: Dva dny nabité zajímavými tématy, která hýbou českým zdravotnictvím
2.11.2017

Dva dny, pět diskusních bloků, více než sedmdesát manažerů nemocnic, lékařů, zástupců ministerstva a dalších odborníků z celé České republiky a ze Slovenska, ale především živá a konstruktivní debata o aktuálních tématech českého zdravotnictví. Tak lze charakterizovat třetí ročník konference Hospital Management, který pořádala Fakultní nemocnice Olomouc.

Konference v olomouckém hotelu Clarion se dotkla všech palčivých problémů, s nimiž se potýkají čeští zdravotníci v každodenní praxi. Účastníci diskutovali například o integraci péče o chronicky nemocné, nadstandardech, zákonu o veřejných zakázkách a jeho dopadu na nemocnice, obchodu s léčivy nebo o úhradové vyhlášce. Dotkli se i dalších aktuálních témat, například nedostatku kvalifikovaného personálu. „Je to už třetí ročník této konference a hodnotím jej velmi dobře. Zvýšil se počet účastníků, což svědčí o tom, že zvolená témata jsou zajímavá a lidé v každodenní praxi je vnímají jako důležitá. Jsem velmi rád, že byl zájem rovněž o nový blok, který byl zaměřený na elektronizaci zdravotnictví a systematické využití informačních a komunikačních technologií ve zdravotnictví. Byla tu celá řada velmi zajímavých hostů, zkušených lidí věnujících se oboru zdravotnictví mnoho let, a máme velmi dobré ohlasy účastníků. To vše mě opravdu velmi těší,“ doplnil obchodní náměstek FN Olomouc a duchovní otec konference Ing. Čeněk Merta.

Prezentace ke stažení:

Michal Krejsta: Dostupnost léčiv a léčby

Michal Krejsta: Finanční stabilita úhrad

Pavel Hroboň: Skutečné problémy českého zdravotnictví a návrhy politických stran na jejich řešení

Lenka Vostalová: Hloubková revize maximální cen a úhrad

Více fotografií z konference najdete zde:

Hospital Management 2017