Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Charitativní prodej vánoční hvězdy vynesl pro dětskou hemato-onkologii Fakultní nemocnice Olomouc přes tři miliony korun
28.2.2019
Petr Bielesz

Charitativní prodej vánoční hvězdy vynesl pro dětskou hemato-onkologii Fakultní nemocnice Olomouc přes tři miliony korun

Rekordní výtěžek opět zaznamenal charitativní prodej vánočních hvězd, který již od roku 1998 pořádá obecně prospěšná společnost Šance Olomouc. Na podporu Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se před vánočními svátky 2018 podařilo získat 3 009 988 korun. Květiny bylo možné koupit nejen v Olomouci, ale také v řadě dalších měst na Moravě i v Čechách.

„Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné malé pacienty se živá květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. A nás nesmírně těší, že tato forma pomoci nemocným dětem má stále větší odezvu veřejnosti. Všem dárcům děkujeme za podporu,“ uvedla ředitelka sdružení Šance Olomouc o.p.s. Herta Mihálová.

Jako v předchozích letech Šance využije výtěžek ze sbírky na různé formy podpory Hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc. „Financujeme z něj například rekondiční pobyty, kterými je sledována integrace těžce nemocných dětí do života, cílené posílení psychické, fyzické i sociální kondice, edukace pacientů a také aktivity, které naplní volný čas hospitalizovaných dětí a podpoří jejich psychickou a duševní relaxaci,“ přiblížila Herta Mihálová.

Na Hemato-onkologickém oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Malí pacienti zde v průměru stráví osm měsíců. Oddělení má nadregionální význam. Je moravským referenčním centrem, které se podílí na léčbě nádorových onemocnění u dětí z Olomouckého a Zlínského kraje a poskytuje diagnostiku dětem z Moravskoslezského kraje. Podle posledních statistik se odborníkům z olomoucké Dětské kliniky daří zcela vyléčit v průměru devadesát procent dětských pacientů s maligním onemocněním krvetvorby. Jejich výsledky jsou uznávány nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat 58 700 korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšuje. Zatímco v roce 2017 byl výtěžek 2 337 676 korun, vloni to bylo už 3 009 988 korun. Tohoto neuvěřitelného výsledku bylo možno dosáhnout jen díky vybudované síti spolupracovníků, kteří takřka za tři týdny trvání prodeje vánočních hvězd rozvezou a předají 56 112 kusů živých květin lidem a organizacím, kteří se do tradiční předvánoční sbírky zapojí. Podrobnosti o sbírce lze nalézt i na webových stránkách www.vanocnihvezda.eu.

Prohlédněte si ukázky z fotografického cyklu Větší než velká výzva z roku 2015, jehož autorkou je Alena Skřipská. Z tohoto cyklu pochází rovněž úvodní fotografie k tomuto článku.

Ve vstupní hale chirurgického komplexu Fakultní nemocnice Olomouc probíhá v těchto dnech výstava fotografií Větší než…

Zveřejnil(a) Fakultní nemocnice Olomouc dne Středa 25. února 2015

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.