Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Za zdravé plíce běžely areálem Fakultní nemocnice Olomouc více než tři stovky lidí
20.5.2019
Petr Bielesz

Za zdravé plíce běžely areálem Fakultní nemocnice Olomouc více než tři stovky lidí

Velký zájem veřejnosti, ideální běžecké počasí i kvalitní sportovní výkony. Tak se dá ve zkratce charakterizovat první ročník Běhu za zdraví Fakultní nemocnice Olomouc, který se v areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě uskutečnil v pátek 17. května 2019. Známá i nepříliš navštěvovaná zákoutí nemocnice včetně exteriérů pevnosti Fort Tafelberg si během hlavního závodu prohlédlo 243 běžců a v doprovodném rodinném běhu 101 malých i velkých atletů včetně vyznavačů nordic walking. Tématy premiérového Běhu za zdraví FN Olomouc byly zdravé plíce, propagace nekouření a odvykání kouření.

Hlavní závod na více než šest náročných kilometrů s několika ostrými stoupáními i seběhy ovládli běžci se zdravotnictvím spjatí velmi úzce: lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Karel Axmann (čas 23:01) a pracovnice Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Jana Václavková (28:13). V rodinném běhu na poloviční vzdálenosti proťal jako první pomyslnou cílovou pásku Ladislav Šolc (12:29). V týmové soutěži na hlavní trati se z prvenství radovalo družstvo Ladermon A.

Nejlepším běžcům předal ceny ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. „Děkuji všem, kteří se na uspořádání této sportovní akce podíleli, a zejména těm, kdo se jí sami aktivně zúčastnili. Věřím, že se nám podařilo založit hezkou tradici a že nás bude za rok na trati ještě více,“ řekl při slavnostním ceremoniálu dekorování medailistů prof. Havlík, jenž se sám dočkal stříbrného ocenění za druhé místo v kategorii mužů nad 50 let.

Vydařené běžecké odpoledne doprovodily také doplňkové akce: sportovní aktivity pro děti či ukázky správné techniky nordic walking. Připravena byla rovněž edukační místa s nabídkou preventivních vyšetření a konzultací s odborníky z FN Olomouc. Všichni účastníci i diváci mohli využít bohaté nabídky občerstvení.

Výsledky a další podrobnosti k 1. ročníku Běhu za zdraví FN Olomouc lze najít na samostatnému webu.

Všechny fotografie z Běhu za zdraví si můžete prohlédnout i stáhnout ZDE.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.