Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Není nutno, aby bylo přímo veselo. Koncert dětských písniček pomůže malé Stele, pacientce Dětské kliniky FN Olomouc
11.4.2019
Adam Fritscher

Není nutno, aby bylo přímo veselo. Koncert dětských písniček pomůže malé Stele, pacientce Dětské kliniky FN Olomouc

Nadace Malý Noe pomáhá dětem vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče i dětem zdravotně znevýhodněným. Pravidelně pořádá akce pro děti, jejichž výtěžek putuje vždy na konkrétní projekty. To je i případ benefičního hudebního matiné, které se uskuteční v sobotu 4. května od 10.30 hodin v sálu Reduta Moravské filharmonie Olomouc. Výtěžek akce poputuje na pomoc dívence Stele, která je pacientkou Dětské kliniky FN Olomouc.

Stela trpí genetickým onemocněním, v jehož důsledku v roce a půl věku nesedí ani nezvedá hlavičku. Pravidelně proto dochází do nemocnice na rehabilitace. Také z tohoto důvodu potřebuje pořídit speciální kočárek, aby nedocházelo k nesprávnému držení těla. Cena kočárku činí bezmála 25 tisíc korun.

Na benefičním hudební matiné sestaveném z písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v aranžmá Richarda Mlynáře vystoupí vedle malých sólistů také osvědčené trio Richard Mlynář, Vladislav Kvapil a Jiří Sova. Orchestr olomouckých hudebníků řídí dirigent Petr Šumník. Přijďte si se svými ratolestmi zazpívat písničky, které znáte, a zároveň pomoci dětem, které vaši pomoc potřebují. Jednotné vstupné ve výši 50 Kč bude v prodeji od 20. dubna v podloubí olomoucké radnice.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.