Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Crosspoint Olomouc pořádá benefiční koncert na podporu nemocných dětí. Vystoupí Anna Butkiewicz a Janais
4.12.2018
Petr Bielesz

Crosspoint Olomouc pořádá benefiční koncert na podporu nemocných dětí. Vystoupí Anna Butkiewicz a Janais

Operní diva Anna Butkiewicz a slovenská zpěvačka Janais se představí 8. prosince v BEA Centru na adventním benefičním koncertu pořádaným neziskovou organizací Crosspoint Olomouc. Výtěžek charitativního večera poputuje do Fakultní nemocnice Olomouc, která za ně pořídí přístroje pro děti s cystickou fibrózou. Zájemci mohou od začátku prosince podpořit dobrou věc přispěním na transparentní účet veřejné sbírky.

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá již pátý adventní charitativní koncert. Benefiční večer se uskuteční v sobotu 8. prosince od 18 hodin v prostorách BEA Centra Olomouc. Výtěžek z akce poputuje na nákup přístrojů pro Fakultní nemocnici Olomouc. „V rámci letošního ročníku chceme získat prostředky na pořízení modulu k Exhalyzeru D, který jsme nemocnici předali v září. Modul je určen pro malé nespolupracující děti do pěti let, trpící chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje okolo 400 000 korun,“ uvádí ředitelka neziskové organizace Crosspoint Olomouc Ester Rážová. Vybrané prostředky, které přesáhnou pořizovací cenu modulu, budou použity na koupi dalšího přístroje, konkrétně videobronchoskopu.

Crosspoint Olomouc se na základě dlouholeté spolupráce stal oficiálním partnerem Centra vysoce specializované péče o pacienty s cystickou fibrózou při Fakultní nemocnici Olomouc. „Péče o osoby s chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou je nesmírně náročná nejen pro nejbližší okolí pacientů, ale také pro nemocnici samotnou. Jsme rádi, že spolu s Crosspointem můžeme pomáhat také nejmenším nemocným, a výrazně jim ulehčit život s nevyléčitelnou chorobou. K tomu jsou pochopitelně zapotřebí nejefektivnější a nejmodernější metody ke sledování funkcí dýchacího ústrojí a odpovědí na léčbu, které budeme díky novým přístrojům moci aplikovat i u nás,“ vysvětluje prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D. z Dětské kliniky LF UP v Olomouci.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA. „Město se neustále snaží pomáhat potřebným. Jsem rád, že mohu v této tradici pokračovat a poskytnout pomocnou ruku dětem, které mají nelehký osud. Zvlášť před Vánocemi bychom měli rozdávat radost a myslet na druhé,“ vysvětluje Miroslav Žbánek.

Partnerem večera je již tradičně společnost TESCO SW. „Těší nás, že můžeme už popáté před Vánocemi podpořit potřebné a být součástí akce, která pomůže rodinám s nemocnými dětmi ve složité životní situaci. Charitativní koncerty Crosspoint Olomouc se pro nás staly smysluplnou tradicí,“ říká zástupce společnosti David Tesařík.

Podpořit dobrou věc mohou zájemci dvojím způsobem. Vstupné na koncert činí 500 Kč, vstupenky budou k dispozici v den koncertu od 17 hod v BEA centru nebo je možné je rezervovat na emailu crosspoint@post.cz. Od 1. prosince bude navíc otevřena veřejná sbírka s transparentním bankovním účtem číslo 286296977/0300. „Sbírka bude pokračovat i po skončení koncertu. Budeme rádi, pokud zájemci svým příspěvkem podpoří potřebné,“ dodává Ester Rážová z organizace Crosspoint Olomouc.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.