Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Adventní věnce se na dětské klinice prodávají do pátku, s výrobou pomáhaly i Erbová a Langmannová
28.11.2017
Egon Havrlant

Adventní čas se opět přiblížil a s ním i chvíle, kdy se v řadě domácností po celém světě rozhoří první svíčky na tradičních adventních věncích. Stane se tak už tuto neděli 3. prosince. Všem lidem, kteří nemají dostatek času, inspirace nebo zručnosti, aby si vlastnoručně vyrobili jeden z neodmyslitelných symbolů předvánočního času, nabízí zajímavou alternativu Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc. Vyléčení dětští pacienti spolu s rodiči, zdravotními sestrami, ale také jejich přátelé a podporovatelé a rovněž profesionální floristé se tady každoročně účastní akce nazvané Věncování, která se letos koná už podevatenácté.

Nápad se zrodil v hlavě zdravotní sestry dětského hematoonkologického oddělení Pavly Medkové, která je stále hlavní organizátorkou této úžasné čtrnáctidenní manufaktury na výrobu adventních věnců a dalších vánočních dárků. „Každý rok společně vyrobíme kolem čtyř až pěti set věnců. Prodáváme je denně ve vestibulu dětské kliniky a postupně doplňujeme další, spousta lidí už si zvykla zamířit v tuto dobu k nám. Udělají si radost a zároveň pomohou. Výtěžek z prodeje putuje ve prospěch dětí z našeho hematoonkologického oddělení,“ popsala Pavla Medková, která je zároveň členkou pořádajícího Sdružení Šance.

Do Věncování se pravidelně zapojují také modelky a dlouhodobé podporovatelky hematoonkologického oddělení olomoucké dětské kliniky Vlaďka Erbová a Renata Langmannová. „Jezdím sem i se svou maminkou a je to pro nás příjemně strávený společný čas. Už tady skoro všechny známe, jsme jako jedna velká rodina a bereme to jako pravidelnou součást předvánočního času,“ popsala Česká Miss z roku 2006 Langmannová. Jako doma se na olomoucké klinice cítí Vlaďka Erbová. „Jsem moc ráda, když sem můžu přijet a potkat se tu se všemi zdravotníky, pacienty, maminkami a kamarády. Odpočinu si tady, popovídám si, přidám ruku k dílu – je to příjemně strávený čas,“ doplnila Erbová.

Věncování letos začalo už 17. listopadu, adventní věnce se ve vestibulu dětské kliniky prodávají od 20. listopadu do 1. prosince každý den mezi 9. a 16. hodinou.

Foto: Dalibor Peřina