Anička a Dharmy rozdávaly radost na neurochirurgické JIPce

19. 1. 2023

Ten pohled se neomrzí a pokaždé vás dostane. Jakmile se objeví canisterapeutický tým, místnost přímo zaplaví obrovská vlna pozitivních emocí. Radost z přítomnosti přítulného psího nebo kočičího kamaráda mají nejen pacienti, ale také zdravotnický personál. Dnes si tyto příjemné chvilky užili na Neurochirurgické klinice.

Na tamní JIP přivedla své zvířecí pomocníky naše dlouhodobá spolupracovnice Jana Dohnalová ze šternberského spolku AURA Canis. Fenka bernského salašnického psa Anička a bezsrstá kočka Dharmy rozdávaly dobrou náladu ve vydatných porcích.

Canisterapii a felinoterapii, tedy podpůrné léčebné metody, které využívají působení pozitivní energie psů a koček na zdraví člověka, praktikujeme ve Fakultní nemocnici Olomouc již od roku 2018. V loňském roce doplnil osvědčenou partu zvířecích terapeutů taky miniponík Kulička. Speciálně cvičená zvířata dokážou pozitivně působit nejen na psychosociální potřeby, ale pomáhají nám s pacienty pracovat i ve směru fyziorehabilitačním.

• Potěšit pacienty a personál JIP Neurochirurgické kliniky přišla i fenka Anička.