V porodnici FN Olomouc přišlo loni na svět rekordních 2545 dětí, prvním letošním dítětem je Kateřina narozená až před polednem
1.1.2018
Egon Havrlant

V největší porodnici v Olomouckém kraji se první letošní dítě narodilo až v 11:45 hodin, holčička Kateřina Janišová z Bystrovan vážila při porodu 3990 gramů a měřila 53 cm. Děvčátko i jeho maminka jsou v pořádku.

V loňském roce se ve Fakultní nemocnice Olomouc narodilo 2545 dětí, což je nejvíce od roku 1989. Za posledních jedenáct let tak počet dětí narozených v největší porodnici v Olomouckém kraji překračuje pravidelně hranici dvou tisíc. Nejvíce dětí se loni narodilo ve FN Olomouc v srpnu, nejméně v dubnu. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Olomouci byla loni opět Eliška, mezi chlapeckými jmény to byl Jan.

Porodnice Fakultní nemocnice Olomouc je perinatologickým centrem. Kromě běžných porodů z Olomoucka jsou právě sem soustředěny nejrizikovější porody z celého Olomouckého kraje.

Malá Kačenka v kruhu rodinném. Foto: Dalibor Peřina

Tisková zpráva ke stažení: doc, pdf