Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Zdravotnický deník z konference Hospital Management 2017: lex Běhounek přinese komplikace
16.1.2018

Diskuse o tom, jak by měla vypadat novela zákona o léčivech ošetřující reexporty, zabraly v posledních dvou letech mnoho a mnoho hodin. Které obavy byly liché a které ne, ukáží nadcházející měsíce – začátkem prosince totiž úprava vstoupila v platnost. Výrobci a někteří distributoři jsou kritičtí, domnívají se, že tzv. lex Běhounek, tedy povinnost výrobce dodat na žádost distributora léky do výše podílu na trhu, přinese komplikace. O tomto i dalších problémech souvisejících s prodejem léků spolu diskutovali experti na konferenci Hospital Management 2017, která se konala na začátku listopadu v Olomouci. Záznam diskuse si můžete přečíst ZDE – na stránkách Zdravotnického deníku, mediálního partnera konference Hospital Management 2017.