Zdraví svých ledvin si do olomoucké fakultní nemocnice přišlo nechat prověřit sedm desítek lidí
8.3.2018
Egon Havrlant

Ke třináctému ročníku Světového dne ledvin se dnes tradičně připojila i Fakultní nemocnice Olomouc. Zájemci mohli využít nabídku odborníků ze III. interní kliniky – nefrologické, revmatologické a endokrinologické a přijít si bez předchozího objednání a zdarma nechat vyšetřit tento životně důležitý párový orgán. Možnost odborného vyšetření, které sestávalo z odběru krve na sérový kreatinin, chemického vyšetření moči a močového sedimentu a měření krevního tlaku, využilo během dneška na sedm desítek zájemců. Vloni jich přišla téměř stovka.

Všichni, kdo se dnes vyšetření podrobili, dostanou do týdne podrobnou lékařskou zprávu a v případě jakýchkoliv potíží s ledvinami, které odborníci odhalí, budou zároveň pozváni k dalšímu vyšetření a léčbě. Součástí III. interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc je nejen odborné nefrologické pracoviště, ale rovněž dialyzační centrum a zdravotnické zařízení je rovněž jedním z Transplantačních center právě pro transplantace ledvin v České republice.