Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Zástupci městské policie a primátor přinesli dárky malým pacientům dětské JIRP
29.3.2018

Zástupci městské policie a primátor přinesli dárky malým pacientům dětské JIRP

S poděkováním a dárky dnes navštívili Jednotku intenzivní a resuscitační péče Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc zástupci Městské policie Olomouc společně s primátorem Antonínem Staňkem. Malým pacientům tak plyšáky, stolními hrami a dalšími hračkami a drobnostmi zpříjemnili pobyt před nadcházejícími velikonočními svátky.

„Musím přiznat, že na takové návštěvy nejsme příliš zvyklí. Většina jich totiž směřuje na jiná oddělení. O to víc jsme ale naměkko a vděční, že jste přišli,“ přivítal hosty vedoucí lékař dětské JIRP MUDr. Vratislav Smolka. „Naše práce někdy bývá vnímána jako samozřejmost a podobná vyjádření díků a předání dárků dětem nejsou pro nás úplně obvyklá,“ doplnil. Podle primátora Antonína Staňka je na tom městská policie podobně. „Strážníci také dělají potřebnou a záslužnou práci, ale stává se, že za ni bývají v uvozovkách biti. Jsem proto moc rád, že jsem kolegy z městské policie mohl doprovodit a poděkovat vám touto formou za vaši nelehkou práci,“ uvedl.

Iniciátorkou dobročinné aktivity byla městská policistka Helena Hejdová. Vedly ji k tomu osobní důvody. „Mám nemocného syna a s různými odděleními nemocnice mám bohaté zkušenosti. V jiné nemocnici synovi zavedli tracheotomii, tvrdili, že ji musí mít natrvalo. To by samozřejmě byl závažný zásah do jeho života. Teprve tady, na jipce dětské kliniky mu pomohli a tracheotomii mu odstranili. Lékaře a sestry, kteří tady pracují, obdivuji,“ řekla Hejdová.