Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Zaměstnanci se stravují v nové jídelně, mohou vybírat z bohatšího menu
3.10.2017

Zaměstnanci se stravují v nové jídelně, mohou vybírat z bohatšího menu

Po třech měsících oprav se v pondělí 2. října otevřela zaměstnancům Fakultní nemocnice Olomouc nová jídelna. Rekonstruované prostory stravovacího provozu s rozšířenou kapacitou nabízejí strávníkům větší komfort.

„Naši zaměstnanci mají každý den nabitý náročnými výkony a úkoly. Oběd je mnohdy jedinou chvílí, kdy mohou na pár minut vypnout a odpočinout si. Proto jsme rádi, že jsme mohli upravit prostředí a provoz jídelny tak, aby co nejlépe odpovídal jejich potřebám. Vycházeli jsme z připomínek a požadavků našich zaměstnanců i dalších strávníků,“ uvedl ředitel FN Olomouc Roman Havlík s tím, že naposledy prošel stravovací provoz velkou rekonstrukcí zhruba před dvaceti lety.

Kromě nového interiérového vybavení nebo výkonnější vzduchotechniky je důležitou novinkou kantýna umístěná v předsálí, nabídka sortimentu obsahuje rovněž produkty, které zaměstnanci nejčastěji požadovali v dotazníkovém šetření. Do rekonstruované jídelny se vchází novým schodištěm, opláštěným skleněnými a hliníkovými prvky. Pro imobilní strávníky je k dispozici výtah a bezbariérová toaleta v přízemí.

S dokončením rekonstrukce doznala změn také skladba jídelníčku, menu se rozšířilo na šest položek, z nichž dvě jídla splňují kritéria šetřící a bezlepkové diety. Podrobnosti o skladbě podávaných jídel se strávníci dozvídají pomocí moderních obrazovek nad výdejními místy, v předsálí mohou pro chvilku odpočinku využít také příjemné posezení.