Ve Fakultní nemocnici Olomouc provedli pevností a novou klinikou tři stovky lidí, zájem byl ale větší
6.9.2018

Více než tři stovky zájemců si dnes mohly při příležitosti Dnů evropského dědictví ve Fakultní nemocnici Olomouc prohlédnout během komentovaných prohlídek fort Tafelberg a novostavbu II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie. Další desítky lidí si prošly nejstarší pavilon v areálu – budovu Franze Josefa. Vstup do fortu Tafelberg a nové kliniky, kterou nemocnice slavnostně otevřela jen před dvěma dny, byl možný výhradně po rezervaci na komentovanou prohlídku. Vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti bude FN Olomouc využívat i další příležitosti k otevření a představení historicky a architektonicky zajímavých prostor. A první taková možnost se naskýtá již 5. října v rámci Noci vědců. Podrobnější informace zveřejníme v nejbližších dnech na webu a sociálních sítích.