Už v první polovině roku se narodilo o čtyři desítky dětí víc oproti loňskému rekordnímu roku
12.7.2017
Egon Havrlant

V první polovině letošního roku v největší porodnici v Olomouckém kraji narodilo 1 242 dětí, což je o 43 novorozenců více ve srovnání se stejným obdobím roku předchozího. Jen za červen přišlo na svět 232 dětí, v květnu to bylo 221 dětí, což jsou nadprůměrná čísla. Měsíčně evidujeme běžně kolem 180 porodů. V loňském roce jsme přitom zaznamenali nejvíce narozených dětí za posledních 30 let. Porodnice Fakultní nemocnice Olomouc je perinatologickým centrem, kromě běžných porodů z Olomoucka jsou právě sem soustředěny nejrizikovější porody z celého Olomouckého kraje.