Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Učíme děti v olomouckých mateřských školách správnému mytí rukou
19.10.2017

Učíme děti v olomouckých mateřských školách správnému mytí rukou

Při příležitosti Světového dne mytí rukou, který připadl na 15. října, dnes za malými dětmi do olomoucké Mateřské školy Jílová vyrazili zdravotníci z Odboru hlavní sestry a Oddělení nemocniční hygieny Fakultní nemocnice Olomouc. Ve zhruba hodinové osvětové prezentaci jim předvedli, jak důležité je správné mytí rukou.
Děti se formou her dozvěděly o možném přenosu bakterií prostřednictvím neumytých rukou, naučily se správnou techniku mytí, kterou si ověřily v tzv. blackboxu, který odhaluje neumytá místa na rukou. V tomto zařízení je zabudována UV lampa, stačí pod ni jen umístit ruce umyté přípravkem s fluoreskující látkou a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco neumyté oblasti zůstanou tmavé. „Věříme, že názorná ukázka správného postupu mytí rukou zůstane dětem v paměti a přesvědčila je, že řádné mytí rukou chrání je i kamarády před infekčním onemocněním,“ řekla primářka Oddělení nemocniční hygieny MUDr. Jarmila Kohoutová.

Instruktáž na MŠ Jílová byla součástí dlouhodobé informační kampaně společnosti B. Braun. „Určitě budeme v obdobných edukačních akcích pokračovat, a to jak v mateřských, tak i v základních školách,“ ubezpečila Kohoutová.