Tipovačku na porodnicko-gynekologické klinice letos vyhrála Martina Andrésová
5.1.2018

Tipovačku na porodnicko-gynekologické klinice letos vyhrála Martina Andrésová

V sázkových kancelářích už si můžete tipnout skoro cokoliv – od sportu přes výsledky voleb až třeba po to, jestli Evropská unie zakáže v České republice prodej točeného piva. Ale takovou tipovačku, jakou už od roku 2008 vyhlašují na Porodnicko-gynekologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc, jinde nenajdete. Její personál tipuje, kolik dětí se v kalendářním roce v největší porodnici Olomouckého kraje narodí. A hlavní výhra rozhodně není k zahození: celých pět kilo mandarinek.

Autorkou vítězného tipu letos byla staniční sestra porodních sálů Martina Andrésová. A dlužno dodat, že počet narozených dětí tipovala naprosto přesně – 2545: „To číslo se mi zdálo. A je to už podruhé. V roce 2015 se mi přesné číslo taky zdálo – jen tip tehdy místo mě dal někdo jiný. Asi budu nějaká vědma,“ smála se Andrésová. A co výhra, kdo si na ní pochutná? „Jako v předchozích letech se o ni podělíme všichni na klinice,“ ujistila staniční sestra.

V loňském roce se ve Fakultní nemocnice Olomouc narodilo 2545 dětí, což je nejvíce od roku 1989. Za posledních jedenáct let tak počet dětí narozených v největší porodnici v Olomouckém kraji překračuje pravidelně hranici dvou tisíc. Nejvíce dětí se loni narodilo ve FN Olomouc v srpnu, nejméně v dubnu. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Olomouci byla loni opět Eliška, mezi chlapeckými jmény to byl Jan.

Foto: Dalibor Peřina