Světový den zdraví dnes připomněla osvětová akce v obchodní galerii Šantovka
11.4.2018

Světový den zdraví dnes připomněla osvětová akce v obchodní galerii Šantovka

Tři pracoviště Fakultní nemocnice Olomouc se zapojila do osvětové akce, kterou dnes při příležitosti Světového dne zdraví pořádala v obchodním centru Šantovka olomoucká pobočka IFMSA (Mezinárodní federace asociací studentů medicíny). Kožní klinika nabídla preventivní prohlídku znamének, transfuzní oddělení zvalo potenciální dárce k návštěvě a oddělení nemocniční hygieny provedlo zájemce světem hygieny rukou a prevencí před šíření infekčních onemocnění. Správnou techniku mytí rukou si příchozí mohli ověřit v tzv. blackboxu, který díky zabudované UV lampě odhaluje neumytá místa.

Světový den zdraví připadá na 7. dubna a poprvé byl vyhlášen v roce 1950, kdy vznikla Světová organizace zdraví – WHO (World Health Organization). Při této příležitosti si připomínáme, že bychom měli neustále usilovat o zlepšení kvality života a pečovat o vlastní zdraví. Současně upozorňuje na to, že se WHO snaží o vymýcení různých nemocí a o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě, a to hlavně u sociálně slabších částí populace.