Komunikace a vizuál
Stovka zájemců si prohlédla potrubní poštu během Týdne vědy a techniky, přijeli i studenti ze Vsetína
Egon Havrlant

Centrálu potrubní pošty v areálu Fakultní nemocnice Olomouc navštívila během tohoto týdne asi stovka lidí, kteří využili nabídky komentovaných prohlídek uspořádaných v rámci letošního Týdne vědy a techniky. Zdravotnické zařízení se připojilo k největšímu vědeckému festivalu u nás pořádaného Akademií věd ČR, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Zařadili jsme se tak mezi více než 500 akcí, z nichž mohla veřejnost vybírat.

Možnost prohlédnout si jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších systémů potrubní pošty v České republice si nenechali ujít ani studenti Masarykova gymnázia ze Vsetína, kteří si s učitelským doprovodem naplánovali celodenní výlet do hanácké metropole  a navštívili kromě našeho zdravotnického zařízení také Ústav experimentální botaniky AV ČR a Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého. O systém potrubní pošty, který nemocnice za více než 100 milionů korun dobudovala v loňském roce, projevuje veřejnost zájem pravidelně. Letos jsme tak úspěšně uskutečnili exkurze v rámci Noci vědců nebo také plánované prohlídky pro naše bývalé zaměstnance organizované v Klubu důchodců při místní odborové organizaci.