Ošetřovali jsme zraněné z vážné nehody autobusu na dálnici u Litovle
19.6.2017
Egon Havrlant

Ošetřovali jsme zraněné z vážné nehody autobusu na dálnici u Litovle

Na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Olomouc jsme dnes přijali 12 zraněných osob z dopolední nehody autobusu na silnici D35 mezi Litovlí a Unčovicemi. Tři ženy a jeden muž byli přijati se středně těžkými poraněními, šlo o zlomeniny nohou i rukou, poranění obličejové části hlavy, otřes mozku, poranění krční páteře a zranění v oblasti pánve. Dalších osm lidí bylo ošetřeno s lehčími zraněními – zhmožděninami, tržnými ranami a otřesem mozku. Čtyři nejvážněji zranění pacienti budou hospitalizováni, ostatní lehce zranění budou propuštěni do domácí péče. Třináctá pacientka s vážnějším poraněním v oblasti oka je k nám překládána k další specializované péči po prvotním ošetření ve Vojenské nemocnici Olomouc.

Při nehodě, kdy autobus s padesáti cestujícími na rychlostní silnici z Mohelnice do Olomouce sjel do příkopu a narazil do několika stromů, bylo zraněno celkem 24 osob. Většina zraněných byla převezena do olomoucké fakultní nemocnice, další do Vojenské nemocnice Olomouc a Nemocnice Šternberk.