Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Odborné akce
Setkání edukačních sester Fakultní nemocnice Olomouc se zaměřilo na projekt Nekuřácké nemocnice
14.2.2019
Petr Bielesz

Setkání edukačních sester Fakultní nemocnice Olomouc se zaměřilo na projekt Nekuřácké nemocnice

Metodika edukačních aktivit při odvykání kouření a projekt Nekuřácké nemocnice byly hlavními tématy setkání tří desítek edukačních sester Fakultní nemocnice Olomouc, které se konalo ve středu 13. února v konferenčních prostorách II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické. Na úvod setkání, uspořádaného Odborem hlavní sestry, vystoupil primář Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy MUDr. Stanislav Losse, který dlouhodobě podporuje ideu nekuřácké nemocnice a nekuřáctví obecně. „Pan primář podpořil aktivity edukačních sester, které jsou zaměřené na informování pacientů o zdravotních důsledcích tabakismu. Vyzdvihl také jejich nezastupitelnou roli při odvykání kouření a intenzivním kontaktu s pacienty,“ přiblížila Mgr. Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc, která koordinuje edukační aktivity v nemocnici.

Konstatovala také, že se Odboru hlavní sestry podařilo již druhým rokem získat minigrant od Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku. „Letos jsme finanční prostředky využili na nákup tabletu, edukačních materiálů a pomůcek pro podporu při odvykání kouření,“ uvedla Mgr. Stejskalová.

Na středečním setkání došlo rovněž na projekt Nekuřácké nemocnice, tedy aktivity související s s připojením FN Olomouc k Evropské síti nekuřáckých nemocnic a ziskem certifikátu neziskové organizace ENSH – Global Network for Tobacco Free Health Care Services. Plány na letošní rok představila Bc. Lada Čiklová z Odboru kvality.

Součástí schůzky byl rovněž interaktivní workshop, který vedla Bc. Magda Lépová, edukační sestra z Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy. Sestry si tak mohly vyzkoušet krátkou intervenci u pacientů na podporu nekuřáctví, reakce na nejčastější dotazy, ale také zvládnutí odmítnutí.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.