Odborné akce
O veřejných zakázkách ve zdravotnictví diskutovalo na konferenci v Olomouci dvě sta odborníků
20.9.2018
Adam Fritscher

Dvě stovky účastníků a bezmála dvě desítky přednášejících odborníků. Velký zájem vzbudila konference Veřejné zakázky ve zdravotnictví, jejíž 3. ročník uspořádala Fakultní nemocnice Olomouc ve dnech 19. a 20. září v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Akce se konala pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky a zúčastnili se jí zájemci ze zdravotnických zařízení, státních úřadů a institucí či zástupci farmaceutických, stavebních i jiných společností.

„Od této konference očekávám, že i díky ní uděláme alespoň malý posun k tomu, abychom se ve zdravotnictví chovali férově a hospodárně,“ řekl ve svém úvodním vystoupení ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., jenž vzápětí předal slovo obchodnímu náměstkovi olomoucké fakultní nemocnice Ing. Čeňku Mertovi, Ph.D., garantovi a moderátorovi konference. „Když jsme před dvěma lety s touto akcí začínali, tak šlo o setkání v úzkém kruhu zhruba třiceti lidí. Je znát, že veřejné zakázky jsou poslední dobou bouřlivou a dynamickou oblastí, která významně zasahuje do života nejen managementu nemocnic. Promítá se do ní boj o větší transparentnost ve společnosti. Je to téma, které se dnes diskutuje i v hospodách u piva podobně jako fotbal, vstupuje do našich životů, a proto je tato konference velmi důležitá,“ zdůraznil Ing. Merta.

Během dvoudenního programu konference vystoupili například náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Filip Vrubel, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj JUDr. Mgr. Vlastimil Fidler, zástupci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, představitelé významných nemocnic a zdravotnických zařízení, obchodních společností a také právníci zabývající se oblastí veřejných zakázek.

Nejbližšími velkými konferenčními akcemi pořádanými Fakultní nemocnicí Olomouc budou v úterý 2. října IX. Luklův kardiologický den a od 31. října do 1. listopadu IV. ročník konference Hospital Management 2018.