Odborné akce
Konference Bezpečná aplikace do cévního řečiště přilákala do Olomouce zhruba 270 odborníků
26.9.2018

Již čtvrtý ročník konference Bezpečná aplikace do cévního řečiště se uskutečnil v úterý 25. září v olomouckém Clarion Congress Hotelu. Zhruba 270 odborníků z České republiky i ze zahraničí se na společném odborném setkání věnovali ve třech přednáškových a diskusních blocích tématům, jako jsou centrální žilní katétry PICC, porty, tunelizované katétry, katétrové infekce a parenterální výživa. Součástí celodenního programu byly rovněž interaktivní workshopy pro lékaře a zdravotní sestry věnované ultrazvukem naváděné kanylaci periferního žilního katétru. Společnou konferenci lékařů a nelékařských pracovníků, jejímiž odbornými garanty byly MUDr. Monika Hrabalová, Ph.D., vedoucí nutričního týmu FN Olomouc a Mgr. Lenka Šeflová, vrchní sestra II. interní kliniky – gastro-enterologické a hepatologické FN Olomouc, pořádali Fakultní nemocnice Olomouc, Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci a Společnost pro porty a permanentní katétry.