Čeněk Merta pro Zdravotnický deník: V zadávacích dokumentacích veřejných zakázek se často nacházejí věci, které nejdou měřit

Veřejné zakázky v oblasti zdravotnictví jsou stále ožehavým tématem. V hotelu NH Collection Congress na pozvání Fakultní nemocnice Olomouc ve dnech 19. a 20. září diskutovaly o všech aspektech veřejných zakázek dvě stovky účastníků a bezmála dvě desítky přednášejících odborníků. Jedním z nejdiskutovanějších témat byla otázka kvality a jejích kritérií. Jak například upozornil obchodní náměstek FN Olomouc Ing. Čeněk Merta, MBA, mnohé nemocnice s definováním kvality válčí nepříliš úspěšně. „V soutěži na lékové stenty byl 40 procentní hodnotící ukazatel kvalitativní – bylo tam napsané, čím hladší, tím lepší. Bylo by zajímavé sledovat, jak by lékař dokazoval, který stent je hladší, navíc ještě ve sterilním prostředí. V zadávacích dokumentacích se tak nacházejí věci, které nejdou měřit,“ upozornil Merta.

Obsáhlou reportáž z diskuse na konferenci Veřejné zakázky ve zdravotnictví si můžete přečíst na webu mediálního partnera – Zdravotnického deníku – ZDE.