Novým tiskovým mluvčím Fakultní nemocnice Olomouc je Adam Fritscher
18.7.2018

Novým tiskovým mluvčím Fakultní nemocnice Olomouc je Adam Fritscher

Od pondělí 16. července má Fakultní nemocnice Olomouc nového tiskového mluvčího. Z tříkolového výběrového řízení vyšel vítězně Mgr. Adam Fritscher. Dvaačtyřicetiletý novinář a někdejší mluvčí Výstaviště Flora Olomouc se současně stává vedoucím Oddělení komunikace a vizuálního stylu FN Olomouc.

„Věřím, že Adam Fritscher bude výraznou posilou našeho týmu a pro jednotlivá pracoviště naší nemocnice kvalitním partnerem v komunikaci s médii i veřejností,“ řekla vedoucí Odboru marketingu FN Olomouc Ing. Veronika Jeřábková.

„Fakultní nemocnice Olomouc má jako zdravotnické zařízení mezi odbornou i laickou veřejností vysoké renomé, a to zejména zásluhou práce zdejších odborníků. Rád bych svou činností přispěl k tomu, že informace o úspěších našeho velkého týmu na poli péče o zdraví nezapadnou a dostane se jim patřičné pozornosti. Beru to jako velkou výzvu,“ řekl Adam Fritscher, který vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale poté se věnoval žurnalistice. Pracoval například pro MFDnes a Český rozhlas, v poslední době pak pro Olomoucký deník a Hanácké noviny. Vedl také informační a zpravodajské portály Olomouc.cz, Prerovsko.eu a Nejlepsi-adresa.cz. Má však zkušenosti i v oblasti PR a marketingu. Byl například tři roky manažerem pro marketing a média a tiskovým mluvčím ve společnosti Výstaviště Flora Olomouc.

V kompetenci nového tiskového mluvčího FN Olomouc bude kromě komunikace s médii například redaktorská práce, tedy psaní zpráv o aktuálním dění v nemocnici jak pro média, tak pro intranet, internet nebo sociální sítě. Bude také připravovat další čísla časopisu NemMagazín. Velkým úkolem celého Oddělení komunikace a vizuálního stylu FN Olomouc pak bude příprava podkladů pro kompletní změnu vnitřního orientačního systému největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji.