Nemocnice slavnostně otevřela novou potrubní poštu, nejmodernější v ČR
28.3.2017
Egon Havrlant

Nemocnice slavnostně otevřela novou potrubní poštu, nejmodernější v ČR

Za pouhé čtyři minuty je vzorek krve z nejvzdálenější kliniky Fakultní nemocnice Olomouc v její centrální laboratoři. Umožňuje to nová potrubní pošta, kterou nemocnice vybudovala a dnes ji také slavnostně otevřela. Zkušební provoz běží od začátku ledna až do konce června. Největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji si od moderního transportního systému slibuje větší bezpečnost při přepravě vzorků, především se ale pacient dozví výsledky testů rychleji, lékař jej může dříve diagnostikovat a dříve zahájit léčbu. Systém potrubí, v němž zásilky pohání stlačený vzduch, spojuje dvacet budov v nemocničním areálu a měří 13,5 km. Nemocnice do projektu investovala přes 100 milionů korun.

Ostatní fotografie najdete ZDE