Možnost volit prezidenta využilo ve Fakultní nemocnici Olomouc více než sedmdesát pacientů
12.1.2018

Druhá přímá volba prezidenta České republiky odstartovala dnes i ve Fakultní nemocnici Olomouc. Možnost odevzdat svůj hlas v prvním kole voleb využije více než sedmdesát pacientů. „S členy okrskové komise navštívíme sedmdesát pět pacientů na sedmnácti klinikách a odděleních. Nejvíce jich na nás čeká na oddělení geriatrie, ale zájem byl velký i na dalších pracovištích,“ uvedla Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc.

Do přenosné volební urny vhodila svůj hlas také Zlatka Fucimanová z Olomouce, která pobývá už pět týdnů s dvouměsíční dcerkou Apolenkou na dětské klinice. „Volím pokaždé, poprvé ale jinde než doma. Ani bych si nemohla dovolit se voleb neúčastnit, manžel mě hlídá,“ smála se maminka.

Zájem o prezidentské volby je letos ve FN Olomouc ještě vyšší než v roce 2013, kdy v nemocnici odvolilo 67 pacientů. Při nedávných volbách do Poslanecké sněmovny v nemocnici volila necelá padesátka lidí.