Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Loutkové pohádky daly dětem z hemato-onkologického oddělení na chvíli zapomenout na pobyt v nemocnici
23.3.2018

Veselou návštěvu včera měli malí pacienti hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Přímo na pokoje přišly herečky spolku Loutky v nemocnici. Pobyt v nemocnici dětem zpříjemnily rozverným pásmem pohádek a písniček.

Náladu malých pacientů přijíždějí loutkoherci zlepšovat pravidelně jednou za měsíc už od roku 2012. „Do velkých nemocnic jezdíme od samotných počátků naší činnosti. Kromě fakultních nemocnic ale navštěvujeme i menší zdravotnická zařízení, a to nejen okresní nemocnice, ale taky různé léčebny. Například pro děti z léčebny v Boskovicích hrajeme i v jeskyni. To pak máme loutky od bláta,“ smál se producent Loutek v nemocnici Jakub Matějka. Herecký tým spolku má patnáct členů, a to nejen z Prahy, ale taky z Brna a Ostravy. Další představení v Olomouci mají v plánu 19. dubna.

Více informací o Loutkách v nemocnici se dozvíte na jejich internetových stránkách nebo Facebooku.

Foto: Dalibor Peřina