Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Komunikace a vizuál
Krev je dar! Transfuzní oddělení pořádá osvětovou akci v Olomouc City
24.10.2017
Petr Bielesz

Krev je dar! Transfuzní oddělení pořádá osvětovou akci v Olomouc City

Nové dárce krve by měla přilákat akce nazvaná Krev je dar, kterou v pátek 27. října v obchodním centru Olomouc City pořádá Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Příchozí se však od 15 do 19 hodin také dozví, jakou mají krevní skupinu, mohou si změřit tlak nebo vyslechnout rady nutričního specialisty.

Transfuzní oddělení FN Olomouc nyní registruje zhruba sedm tisíc dárců. Jejich počet se ale v souvislosti s rostoucím věkem a zdravotními potížemi snižuje. Prvodárců naopak příliš nepřibývá. „Proto je třeba stále podnikat různé osvětové akce a navštěvovat školy a další instituce a lidem vysvětlovat, jak je dárcovství důležité. Krev je dar, který může zachránit život. Nikdo z nás přitom neví, zda tuto darovanou krev nebude potřebovat někdo z jeho blízkých nebo dokonce i on sám,“ zdůraznila primářka transfuzního oddělení MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA.

Jednu z takových akcí pořádá transfuzní oddělení v pátek 27. října v obchodní galerii Olomouc City. Příchozí se zde dozví svou krevní skupinu, mohou si nechat změřit tlak, vyslechnout si rady nutričního specialisty nebo profesionální kosmetičky ze Studia Felicity, ale taky zhlédnout ukázky první pomoci nebo správného mytí rukou a informovat se o dárcovství kostní dřeně. Výrobky malých pacientů Dětské kliniky FN Olomouc budou prodávat zástupci sdružení Šance, které pomáhá dětem s hematologickým a onkologickým onemocněním. „Pozvali jsme taky aktivní dárce krve, aby se podělili o své příběhy,“ doplnila Lucie Vybíralová z transfuzního oddělení. „Přijďte nás podpořit, přiveďte své kamarády a známé a společně jim ukážeme, že dárcovství krve nebolí a je důležité,“ vyzvala.

Fotografie z předchozí akce Transfuzního oddělení FN Olomouc v Olomouc City

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.