Koncertem cimbálovky v kostele poděkovalo dětské hematoonkologické oddělení za podporu
7.12.2017
Egon Havrlant

V krásném prostředí barokního kostela Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou proběhl včera v podvečer charitativní koncert dětského hematoonkologického oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Do dřevěných lavic chrámové lodi usedlo na dvě stě rodičů, zdravotníků a přátel hematoonkologicky nemocných dětí. Na organizaci se podíleli zdravotníci z lůžkového oddělení 21B a také lidé ze Sdružení Šance při Dětské klinice FN Olomouc. Výtěžek z akce je určen ve prospěch hematoonkologicky nemocných dětí.

„Koncertem jsme jako oddělení i jako Šance chtěli poděkovat všem našim příznivcům a podporovatelům, navíc je to pro nás krásná příležitost oslavit společně adventní čas,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek Eva Hůlková, staniční sestra dětského hematoonkologického oddělení. Ve zhruba devadesátiminutovém programu vystoupily muzikanti z řad vyléčených malých pacientů, ale také cimbálová muzika Harafica-Šurmyja z Frenštátu pod Radhoštěm. Dojemná byla vzpomínka na děti, u nichž bohužel léčba nebyla úspěšná. Během čtení jejich jmen se za každé z nich v dubském poutním kostele rozhořela svíčka.