Klinika tělovýchovného lékařství je po úpravách a má i nový orientační systém
8.2.2017
Egon Havrlant

Klinika tělovýchovného lékařství je po úpravách a má i nový orientační systém

Na Klinice tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc jsme dnes zorganizovali slavnostní otevření nově upravených prostor. Práce na opravách budovy ze třicátých let minulého století probíhaly v posledních měsících loňského roku. Oddělení komunikace a jednotného vizuálního stylu kromě příprav a realizace slavnostního otevření zpracovalo také nový orientační systém, který byl doplněn do všech prostor kliniky a koresponduje přesně s naším design manuálem.Věříme, že naši klienti ocení jeho funkčnost i estetickou úroveň.

Klinika během několikaměsíčních úprav získala bezbariérový vstup do budovy nově přistavěným výtahem, má rovněž prostornější a komfortněji vybavenou čekárnu a nově uspořádané a dovybavené ambulance. Nemocnice nechala budovu zateplit, opravit její střechu a vyměnit okna a vstupní dveře, klinika dostala i novou fasádu. Do úprav venkovních i vnitřních prostor investovala nemocnice bezmála 5 milionů korun.

V budoucnu by se právě do této budovy měly soustředit preventivní programy. Už nyní tam lidé nově najdou poradnu pro výživu, kterou zajišťuje Oddělení léčebné výživy FN Olomouc. Co nevidět by měla být zahájena také léčba pomocí akupunktury ve spolupráci s Centrem pro léčbu bolesti Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Plánujeme našim pacientům nabídnout i některé další prvky tradiční čínské medicíny, které mohou vhodně doplnit špičkovou západní medicínu, jíž se v naší nemocnici věnujeme na nejvyšší úrovni.