Kardiologická roadshow v Kroměříži: Pacienti se učili správnou chůzi nordic walking v Podzámecké zahradě
12.9.2018

Více než tři desítky zájemců přicestovaly v pátek 7. září do kroměřížské Podzámecké zahrady na Pacientský den, který byl součástí kardiologické Roadshow Kroměříž 2018. V prostředí rozlehlého parku, který je spolu s Květnou zahradou a Arcibiskupským zámkem památkou UNESCO, se preventivní kardiologický program konal vůbec poprvé. Akci uspořádala FN Olomouc ve spolupráci s Nadačním fondem Zdravé srdce Hané.

O aktuálních trendech v prevenci a předcházení kardiologických onemocnění účastníky informoval přednosta I. interní kliniky kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA. Zdůraznil především význam pohybových aktivit a správné životosprávy. „V centru zájmu kardiovaskulárního programu naší nemocnice nestojí jen léčba onemocnění, ale také podpora a edukace pacientů v účinné prevenci této problematiky. Je důležité, aby naši pacienti pochopili zásadní význam režimových opatření – pohybu, diety, nekouření a nepití alkoholu a dále kontrol krevního tlaku, laboratorních parametrů včetně lipidového spektra, léčbu přidružených onemocnění,“ řekl profesor Táborský s tím, že kardiologické roadshow aplikují v praxi motto FN Olomouc, které zní „Být aktivním partnerem našich pacientů v prevenci a léčbě onemocnění.“

Hlavní součástí kroměřížského programu přitom bylo společné cvičení vhodné pro všechny generace a chůze nordic walking, jejíž správnou techniku vyučovala lektorka Beata Brošová. Po společném cvičení následoval společný oběd podle pravidel zdravého stravování. „V současné době chystáme již druhý ročník akce, který se uskuteční první pátek v září 2019 v Květné zahradě v Kroměříži,“ doplnil přednosta I. interní kliniky kardiologické.