Železná dominanta zmizela. Hrubá stavba nové kliniky je hotová
6.9.2017

Železná dominanta zmizela. Hrubá stavba nové kliniky je hotová

Železná dominanta, která od jara čněla nad nemocničním areálem, je pryč. V sousedství chirurgického komplexu se od února letošního roku usilovně staví. Vyrůstá tam nová pětipodlažní budova, v níž najdou společné sídlo špičková pracoviště II. interní kliniky a Oddělení geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc. Stavbaři včera a dnes rozebírali obří jeřáb, druhý zmizí v příštích dnech. Hrubá stavba nové kliniky je hotová.
V následujících týdnech a měsících již stavební dělníci budou dokončovat vnitřní prostory objektu. Projekt zahrnuje jednotku intenzivní péče se sedmi boxy a čtyři kompletní lůžková oddělení s dvoulůžkovými i nadstandardními jednolůžkovými pokoji. V objektu s celkovou kapacitou sto lůžek budou také speciálně upravené pokoje pro obézní či jinak handicapované pacienty.
Dokončení největší investiční akce ve Fakultní nemocnici za posledních deset let za 335 milionů korun se předpokládá v červnu příštího roku.