Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Fakultní nemocnice Olomouc si připomene Světový den bez tabáku preventivní akcí
23.5.2018
Petr Bielesz

Fakultní nemocnice Olomouc si připomene Světový den bez tabáku preventivní akcí

Připomenout škodlivost kouření a podpořit ty, kdo chtějí s cigaretami přestat. Takový je hlavní cíl preventivní akce, kterou si ve čtvrtek 31. května Fakultní nemocnice Olomouc připomene Světový den bez tabáku. Na několika stanovištích v areálu největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji se pacienti, studenti i zaměstnanci mohou dozvědět, kde vyhledat odbornou pomoc v případě, že se zlozvyku chtějí zbavit. Na dětské klinice navíc pro malé pacienty pořádají tvůrčí dílnu, jejímž tématem jsou zdravotní i finanční důsledky kouření.

V areálu nemocnice budou rozmístěna čtyři stanoviště, kde mohou příchozí získat propagační materiály, informační a edukační letáčky s kontakty na Centrum pro léčbu závislých na tabáku. Zájemci se mohou zastavit buď od 9 do 12 hodin ve vestibulu budovy A, od 9 do 13 hodin v hlavní lékárně, od 9 do 12 hodin na dětské klinice nebo od 11 do 14 hodin ve vestibulu jídelny. „Při příležitosti Světového dne bez tabáku si také mohou zakoupit v lékárně přípravky Niccorette se slevou patnáct procent,“ upozornila Mgr. Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc, která koordinuje edukační aktivity v nemocnici. Rozdávat se také budou placky s hesly „JSEM NEKUŘÁK“ nebo „CHCI PŘESTAT KOUŘIT“. Kromě toho připravují na dětské klinice tvůrčí dílnu pro malé pacienty s protikuřáckou tematikou. „Děti se pokusí výtvarně vyjádřit, jak by jejich rodina mohla využít čas, který jinak rodiče tráví kouřením nebo co by si mohli koupit za peníze, které máma nebo táta utratí za cigarety,“ přiblížila Stejskalová.

Postoj vedení Fakultní nemocnice Olomouc k otázce kouření je jednoznačně negativní. To je zřejmé i ze skutečnosti, že je zdravotnické zařízení od roku 2016 součástí Evropské sítě nekuřáckých nemocnic. „Naším cílem je stát se nekuřáckou nemocnicí, vytvořili jsme i pracovní tým, který plánuje postupné kroky, s jejichž pomocí chceme co nejvíce omezit negativní důsledky kouření v areálu nemocnice,“ uvedl tehdy ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

V areálu FN Olomouc je povoleno kouřit pouze na vyhrazených kuřáckých místech. V dalších prostorách mimo tato vyhrazená místa včetně všech vnitřních prostor nemocnice je kouření zakázáno. Součástí Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy je už řadu let Centrum pro léčbu závislých na tabáku, kam se mohou obracet všichni, kdo se rozhodli své závislosti zbavit a hledají odbornou pomoc. Stačí se pouze objednat na telefonním čísle 588 443 561 v ambulanci kliniky.

Více informací k iniciativě FN OLOMOUC – NEKUŘÁCKÁ NEMOCNICE naleznete ZDE.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.