Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc se v Šantovce zapojí do akce ke Světovému dni zdraví
6.4.2018

Fakultní nemocnice Olomouc se v Šantovce zapojí do akce ke Světovému dni zdraví

Hned tři pracoviště Fakultní nemocnice Olomouc se připojí k připomínce Světového dne zdraví, kterou ve středu 11. dubna od 10 do 18 hodin pořádá v obchodním centru Šantovka olomoucká pobočka IFMSA (Mezinárodní federace asociací studentů medicíny). Osvětovým programem doplní preventivní akci transfuzní oddělení, oddělení nemocniční hygieny a klinika chorob kožních a pohlavních.

Jak informovala Lucia Škrovinová z pořádající IFMSA Olomouc, Světový den zdraví připomene v Šantovce celá řada tematických stanovišť. „Příchozím změříme tlak, BMI, ukážeme zásady první pomoci nebo pravidla sexuální výchovy a prevence. Počítáme samozřejmě i s dětmi. Kromě dětského koutku představíme projekt Nemocnice pro medvídky, který malým dětem formou hry seznamuje s lékařskými činnostmi, nástroji a prostředím a pomáhá tak zahnat všeobecně rozšířený strach z bílých plášťů,“ přiblížila Škrovinová. U dvou stánků neziskové organizace LOONO se lze dozvědět srozumitelnou a atraktivní formou vše potřebné o prevenci rakoviny. „Samostatná stanoviště budou mít taky studenti psychologie, fyzioterapie, zubaři, občanské sdružení ARCUS – ovocentrum nebo Tyflocentrum,“ doplnila koordinátorka akce.

Potřebné informace, jak pečovat o vlastní zdraví, budou v Šantovce předávat i odborníci z FN Olomouc. Kožní klinika nabídne preventivní prohlídku znamének, transfuzní oddělení vyšetření krevních skupin a oddělení nemocniční hygieny provede zájemce světem hygieny rukou a prevencí před šíření infekčních onemocnění. Správnou techniku mytí rukou si budou moci ověřit v tzv. blackboxu, který díky zabudované UV lampě odhaluje neumytá místa.

Světový den zdraví připadá na 7. dubna a poprvé byl vyhlášen v roce 1950, kdy vznikla Světová organizace zdraví – WHO (World Health Organization). Při této příležitosti si připomínáme, že bychom měli neustále usilovat o zlepšení kvality života a pečovat o vlastní zdraví. Současně upozorňuje na to, že se WHO snaží o vymýcení různých nemocí a o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě, a to hlavně u sociálně slabších částí populace.

Obrázek zvětšíte poklikem.