Dvoumetrová tabule na oddělení urgentního příjmu pacienty informuje o systému péče
1.12.2017

Rychle se zorientovat v systému a prioritách péče na Oddělení urgentního příjmu FN Olomouc pomůže pacientům velkoformátová informační tabule, kterou dnes v čekárně URGENTU nainstalovali pracovníci externí firmy. Příchozí se tak graficky atraktivní a srozumitelnou formou dozvědí o rozdělení pacientů do kategorií, které určují pořadí ošetření podle míry závažnosti onemocnění.

„Setkáváme se se stížnostmi na dlouhé čekací doby. Bylo proto nutné pacientům přehledně vysvětlit, že o jejich pořadí nerozhoduje čas příchodu na oddělení urgentního příjmu, ale povaha a charakter onemocnění,“ vysvětlila vrchní sestra Mgr. Michaela Gehrová, která výrobu tabule iniciovala. „Ještě než jsme tabuli dávali do výroby, ukázala jsem ji laikům, abychom věděli, jestli je pochopitelná. A reakce byly pozitivní,“ dodala Gehrová.

Více než dvoumetrová tabule na URGENTU vychází ze schváleného vizuálního stylu FN Olomouc a je součástí komplexní obměny vnitřního informačního systému, kterou zpracovává a realizuje oddělení komunikace a vizuálního stylu. Téměř kompletně je novými cedulkami a označeními vybavená ortopedická klinika, lůžkové oddělení rehabilitace, velká část kardiologické kliniky. Do konce roku je v plánu porodnice, novorozenecké oddělení a budova pracovního a kožního lékařství. Výměna a sjednocení informačního systému se postupně dotkne všech klinik a oddělení v nemocnici.