Dvanáct kohoutů šlo na krev. Na Transfuzním oddělení FN Olomouc bylo veselo
11.5.2018

Dvanáct kohoutů šlo na krev. Na Transfuzním oddělení FN Olomouc bylo veselo

Podle známého rčení stačí, aby se na jednom místě sešli dva kohouti, a minimálně hádka je jistá. Na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc dnes bylo najednou kohoutů hned dvanáct, ale nic dramatického se nestalo. Naopak, účel jejich návštěvy byl mírumilovný a hodný obdivu a respektu. Hráči a členové realizačního týmu HC Olomouc, kteří hrdě nosí na prsou klubový znak kohouta, totiž darovali krev. Mezi dvanáctkou statečných přitom bylo hned šest prvodárců.

Extraligový klub spolupracuje s transfuzním oddělením už od roku 2008. Hráči, trenéři a další členové týmu darují krev vždy jednou ročně, při příležitosti zahájení tréninkového kempu před novou sezónou. Na transfuzní oddělení během celého roku docházejí i další sportovní týmy, například fotbalisté SK Sigma Olomouc nebo florbalisté FBS Olomouc. Skupinové odběry krve však jako dobročinnou formu teambuildingu využívají i různé pracovní kolektivy, policisté, vojáci, hasiči nebo vysokoškoláci a středoškoláci.

Transfuzní oddělení FN Olomouc v současné době registruje zhruba 7 500 aktivních dárců, přičemž vloni se podařilo získat bezmála 1 200 nových dárců. Od začátku roku se uskutečnilo zhruba 9741 odběrů. Více o transfuzním oddělení se dozvíte ZDE.

Foto: Dalibor Peřina