Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Do programu „Onkologická prohlídka pro každého“ se zapojila také FN Olomouc
17.7.2018
Petr Bielesz

Do programu „Onkologická prohlídka pro každého“ se zapojila také FN Olomouc

Až 2 500 korun mohou získat pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny na preventivní onkologické vyšetření díky programu Onkologická prohlídka pro každého. Jedním z devíti pracovišť v České republice, která se do spolupráce s VZP zapojila, je také Onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc. Pojištěnci starší 35 let se do programu mohou přihlásit do konce září.

Onkologická prohlídka pro každého zahrnuje například anamnézu klienta i rodiny, fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření krve, EKG nebo vyšetření vzorku moči a stolice. „Její součástí je i ultrazvukové vyšetření celého břicha a rentgen plic. U žen se pak doporučuje ultrazvukové vyšetření prsů. Cílem preventivní prohlídky je i zaměření na samovyšetřování a seznámení klientů se screeningovými programy v onkologii,“ doplnil primář Onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Vlastislav Šrámek, Ph.D., MBA.

Na kompletní onkologické vyšetření přispívá VZP svým klientům až 2 500 korun. Celkový poplatek za prohlídku přitom může dosáhnout v případě žen až 4 800 korun, u mužů pak 5200 korun. „Výše částky, kterou pojištěnec hradí v hotovosti přímo v nemocnici, se odvíjí od provedených vyšetření. S klienty je konzultuje vyšetřující lékař,“ doplnil Šrámek s tím, že klient od lékaře obdrží doklad o úhradě za provedená vyšetření a lékařem vyplněný a potvrzený voucher. „Následně vyplní žádost o proplacení příspěvku a požádá na příslušné pobočce pojišťovny o proplacení příspěvku,“ popsal postup primář.

Ve Fakultní nemocnici Olomouc probíhají preventivní vyšetření jen ve středu, a to v ambulanci preventivní onkologie v budově O – Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace. Přihlásit se lze nejpozději do 30. září nebo do vyčerpání počtu voucherů, určených pro FN Olomouc.

Podrobné informace o podmínkách programu najdete na webových stránkách Onkologické kliniky FN Olomouc (ZDE) nebo na stránkách VZP (ZDE).

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.