Do programu „Onkologická prohlídka pro každého“ se zapojila také FN Olomouc
17.7.2018

Do programu „Onkologická prohlídka pro každého“ se zapojila také FN Olomouc

Až 2 500 korun mohou získat pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny na preventivní onkologické vyšetření díky programu Onkologická prohlídka pro každého. Jedním z devíti pracovišť v České republice, která se do spolupráce s VZP zapojila, je také Onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc. Pojištěnci starší 35 let se do programu mohou přihlásit do konce září.

Onkologická prohlídka pro každého zahrnuje například anamnézu klienta i rodiny, fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření krve, EKG nebo vyšetření vzorku moči a stolice. „Její součástí je i ultrazvukové vyšetření celého břicha a rentgen plic. U žen se pak doporučuje ultrazvukové vyšetření prsů. Cílem preventivní prohlídky je i zaměření na samovyšetřování a seznámení klientů se screeningovými programy v onkologii,“ doplnil primář Onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Vlastislav Šrámek, Ph.D., MBA.

Na kompletní onkologické vyšetření přispívá VZP svým klientům až 2 500 korun. Celkový poplatek za prohlídku přitom může dosáhnout v případě žen až 4 800 korun, u mužů pak 5200 korun. „Výše částky, kterou pojištěnec hradí v hotovosti přímo v nemocnici, se odvíjí od provedených vyšetření. S klienty je konzultuje vyšetřující lékař,“ doplnil Šrámek s tím, že klient od lékaře obdrží doklad o úhradě za provedená vyšetření a lékařem vyplněný a potvrzený voucher. „Následně vyplní žádost o proplacení příspěvku a požádá na příslušné pobočce pojišťovny o proplacení příspěvku,“ popsal postup primář.

Ve Fakultní nemocnici Olomouc probíhají preventivní vyšetření jen ve středu, a to v ambulanci preventivní onkologie v budově O – Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace. Přihlásit se lze nejpozději do 30. září nebo do vyčerpání počtu voucherů, určených pro FN Olomouc.

Podrobné informace o podmínkách programu najdete na webových stránkách Onkologické kliniky FN Olomouc (ZDE) nebo na stránkách VZP (ZDE).